Przyczepy gastronomiczne i handlowe

                      Wypożyczalnia  oraz produkcja  przyczep. Usługi holowania oraz transportowe.

                                                            tel : 787 271 123

Firma Tekomp działa od 1994 roku , już 23 lata na rynku. Tu można sprawdzić nasz  –  NIP: 952-000-41-21Strona otwiera się w nowym oknie

Przyczepy gastronomiczne i handlowe – Twój pomysł na biznes

W ofercie naszej wypożyczalni posiadamy nowe przyczepy gastronomiczne oraz handlowe wyprodukowane w 2016 roku. Wyposażenie przyczep w większości wykonane w 2017r. Przyczepy jednoosiowe z hamulcem najazdowym. DMC przyczepy 800 kg. Przyczepy w kolorze białym, czarnym,  lub czerwonym. Możliwość wyboru koloru przyczepy czy innych parametrów zależy od aktualnego stanu magazynowego. Do holowania przyczepy wystarczy posiadać prawo jazdy kategorii „B”  Przyczepy posiadają pełne ubezpieczenie OC, AC oraz NNW. Jesteśmy również producentem przyczep gastronomicznych.

Cała oferta – www.przyczepygastronomiczne24.pl

 

« 1 z 19 »

Firma Tekomp działa od 1994 roku , już 23 lata na rynku. Tu można sprawdzić nasz  –  NIP: 952-000-41-21Strona otwiera się w nowym oknie

W naszej ofercie posiadamy nowe przyczepy gastronomiczne oraz handlowe wyprodukowane w 2016 roku. Wyposażenie przyczep w większości wykonane w 2017r. Przyczepy jednoosiowe z hamulcem najazdowym. DMC przyczepy 800 kg. Przyczepy w kolorze białym, czarnym,  lub czerwonym. Możliwość wyboru koloru przyczepy czy innych parametrów zależy od aktualnego stanu magazynowego. Do holowania przyczepy wystarczy posiadać prawo jazdy kategorii „B”  Przyczepy posiadają pełne ubezpieczenie OC, AC oraz NNW.

Przyczepy posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny oraz homologacje zabudowy pojazdów.

Przyczepy można obejrzeć –  04-894 Warszawa ul.Szachowa 1 ( teren Instytutu Łączności )

Dopełnimy  wszystkie formalności  związane z odbiorem Sanepidu  zgodnie z Państwa prowadzoną działalnością gastronomiczną czy handlową.

Wymiary przyczepy:

————————————————————————————————————————

długość     – 490 cm / 420 cm /  350 cm / 300 cm /

szerokość – 250 cm / 210 cm / 200 cm /

wysokość – 230 / 220  cm od podłogi

szerokość witryny –   od 150 cm do 350 cm

wysokość witryny – od 120 do 180 cm

Technologia wykonania – ściany przyczepy klejone są na prasie w całości. Materiały: blacha stal ocynk lakierowana, blacha aluminiowa lakierowana, laminat, blachy nierdzewne, podłoga sklejka plus wylewka lub płyta OSB plus linoleum przemysłowe. Podzespoły (oś, dyszel, zaczep, hamulec najazdowy, podpory) firmy „KNOTT”.

————————————————————————————————————————

Przyczepy posiadają odbiór Sanepidu, gotowe do użytkowania.

Uwaga!  Na życzenie klienta nasza firma może dostosować wnętrze przyczepy. Instalując np: witryny na lody, parowniki, grille, zamrażarki, urządzenia do produkcji lodów tajskich lub inne urządzenia wymagające przebudowy standardowego wykończenia w środku przyczepy polegające np: na wycięciu części mebli kuchennych lub wykonaniem specjalnych mocowań dla urządzeń ciężkich ze względu na  bezpieczne holowania.  Wykonania specjalnej instalacji elektrycznej lub instalacji wod-kan.  Usługa jest darmowa przy wynajmie minimum 9 miesięcznym. W przypadku wynajmu poniżej 9 miesięcy wykonanie takiej usługi jest odpłatne ustalane indywidualnie.

Wyposażenie standardowe:

• Pełna zabudowa – szafki/blaty

• Lodówka z zamrażarką wysokość 180/190 cm

• Okap Przyścienny Skośny ze stali nierdzewnej z ociekaczem oleju – opcjonalnie w przyczepie gastronomicznej

• Kratka wentylacyjna

• Wentylator  wyposażony w regulator obrotów – opcjonalnie w przyczepie gastronomicznej

• Pełna instalacja elektryczne 1 i 3 fazowa z oświetleniem oraz przedłużaczem

• Zamknięty obieg wody z pompką ciśnieniową, podgrzewaczem oraz pojemnikami na czystą i brudna wodę

• Dodatkowa instalacja wodno-kanalizacyjna z możliwością podłączenie do zewnętrznych mediów ( bieżąca woda oraz kanalizacja)

• Zlew dwukomorowy

• Kącik sanitarny ( szafka BHP plus umywalka)

• Gaśnica p-poż. specjalnego przeznaczenia, apteczka, dozowniki na mydło i papier

—————————————————————————————————————————————————–

Zasady wypożyczenia:

Odbiór oraz zwrot przyczepy  –  04-894 Warszawa ul.Szachowa 1 ( teren Instytutu Łączności )

Przyczepę można wypożyczyć na teren Państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Państw nienależących do Unii Europejskiej, ale będących stroną układów i porozumień z UE np: Szwajcaria czy Norwegia.

♦ Rezerwację można dokonywać mailowo lub telefonicznie.

♦ Potwierdzeniem rezerwacji jest zaliczka ustalana indywidualnie w zależności od  czasu wynajmu przyczepy gastronomicznej oraz  kaucja gwarancyjna. Zaliczka przy wynajmie minimum 4 miesięcznym  wynosi wartość   czynszu miesięcznego. Kaucja gwarancyjna jest uiszczana najpóźniej w dniu odbioru przyczepy oraz jest zwracana po zwrocie przyczepy  zgodnie z zapisami w umowie.

♦ Zaliczka będzie rozliczna na poczet najmu. Przy rezygnacji z najmu zaliczka nie jest zwracana.

♦ Opłata miesięczna od 15 maja do 15 września –  2250 zł netto –  cena dotyczy przy wynajmie minimum 4 miesięcznym – umowa na okres 4 – miesięcy.

♦ Opłata miesięczna od 16 września do 14 maja –  1800 zł netto – cena dotyczy przy wynajmie minimum 4 miesięcznym – umowa na okres 4 – miesięcy.

♦ Opłata miesięczna przy wynajmie minimum 9 miesięcznym – stała cena 1800 zł netto – umowa na okres 9 – miesięcy.

♦ ( UWAGA! w przypadku umowy na okres minimum 9 – miesięczny przypadającej na okres od 15 maja do 15 września różnica pomiędzy stawką za wynajem 2250 zł netto miesięcznie, a stawką 1800 zł miesięcznie – stała cena 1800 zł netto –  będzie rozliczona w kolejnych miesiącach  wynajmu przypadające po  15 września lub wcześniej w przypadku zakończenia umowy przed datą 15 września )

————————————————————————————————————————————————————————————-

♦ Wynajem krótkoterminowy  do czterech miesięcy – cena za dobę 85 zł netto w okresie od 15 maja do 15 września.

♦ Wynajem krótkoterminowy do czterech miesięcy – cena za dobę 75 zł netto w okresie od 16 września do 14 maja.

UWAGA! Minimalny okres wynajmu wynosi 3 miesiące.

♦ Doba liczona jest od godziny odbioru przyczepy do tej samej godziny następnego dnia lub kolejnych w godzinach pracy wypożyczalni. Przekroczenie tego terminu powoduje automatyczne rozpoczęcie kolejnej doby wypożyczenia. Wypożyczalnia jest czynna w godzinach 9.00 – 18.00 od poniedziałku do piątku. W sobotę, niedzielę i święta wypożyczalnia jest nieczynna. Oznacza to brak możliwości zwrotu przyczepy w tych dniach. Opłata za wynajem jest w te dni naliczana.

 

————————————————————————————————————————————————————————————-

Kaucja  wynosi 2000 zł

Kaucja jest  zwracana przy oddaniu przyczepy zgodnie z zasadami zawartymi w umowie wynajmu przyczepy.

Nasze przyczepy ” Szkoła Burgera ” na Międzynarodowych Targach Gastronomicznych EuroGastro

Cała oferta – www.przyczepygastronomiczne24.pl

Na życzenie klienta można skorzystać z usługi holowania przyczepy.

Cennik holowania:

Holowanie przyczepy gastronomicznej  opłata ryczałtowa liczona w obydwie strony:

do 20 km ryczałt    150 zł. – netto

do 30 km ryczałt    180 zł. – netto

do 50 km ryczałt    230 zł. – netto

do 80 km ryczałt    280 zł. – netto

do 130 km ryczałt  320 zł. – netto

Powyżej 130 km stawka za  holowanie 2 zł. netto za każdy kilometr liczone w obydwie strony.

Przyczepy posiadają szyby z plexi lub okna z PCV z okienkiem wydawczym. Doskonale  zabezpieczające w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych.

p1040507

p1040498

Wystawiamy faktury VAT.

Dane do wpłat:

Tekomp

04-894 Warszawa  ul.Szachowa 1

Konto: ING Bank Śląski 45 1050 1025 1000 0090 4072 0931

Kontakt   tel: 787 271  123

e-mail: bok@przyczepygastronomiczne24.pl

——————————————————————————————————————————————————————————-

Dodatkowe możliwości zarabiania:

Zamów samoobsługowy automat vendingowy w pakiecie z przyczepą.

Atrakcyjne warunki  finansowe  według podziału zysku, bez kosztów za dzierżawę maszyny.

Obejrzyj przykładowy film automat z lodami w praktyceStrona otwiera się w nowym oknie

Obejrzyj przykładowy film automat z lodami w praktyceStrona otwiera się w nowym oknie

Bary typu Food Truck lub przyczepa gastronomiczna cieszą się rosnącą popularnością. Trend ten, podobnie jak wiele innych rzeczy przyszedł do nas z Ameryki, gdzie takie bary na kółkach można spotkać praktycznie wszędzie.

Przyczepa gastronomiczna jest to mobilny punkt gastronomiczny w którym sprzedawca sprzedaje dania, takie jak hot-dogi lub hamburgery. Najbardziej charakterystyczną cechą jest właśnie mobilność, która doskonale sprawdza się w tego typu działalności. Zazwyczaj przyczepa gastronomiczna wyposażona jest w specjalną instalację elektryczną, oświetlenie postojowe oraz wiele innych rzeczy. W Polsce ruchome punkty gastronomiczne najczęściej spotkać możemy w centrach dużych miast jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Gdańsk oraz oczywiście w miejscowościach typowo turystycznych. Ich ilość ciągle rośnie, jednak wciąż są tylko małym odsetkiem ogółu barów typu fast food, których są tysiące. Oczywiście, jak każdy biznes przyczepa gastronomiczna ma zarówno zalety jak i wady.

Jedną z największych zalet tego typu działalności jest mobilność. Właściciel takiego baru może w dni robocze sprzedawać pod biurowcami lub szkołami a w weekendy jeździć na różnego rodzaju koncerty lub inne imprezy. Dodatkowym plusem wynikającym bezpośrednio z mobilności jest fakt, że jeśli nasze pierwotne miejsce się nie sprawdzi, zawsze możemy przenieść się z naszą działalnością w inne miejsce. Dodatkowo brak jest pozbawiony wszelkiego rodzaju problemów związanych z nieruchomością, jak brak akceptacji sąsiadów na taką działalność czy brak opłat za wynajęcie pomieszczenia. Pomysł ten ma jednak swoje wady, takie jak zakazy handlu obwoźnego (jako punkt gastronomiczny). Oprócz problemów z lokalizacją, możemy się również liczyć z problemami związanymi z przepisami sanepidu.

Zanim założymy działalność typu „Przyczepa gastronomiczna”

Przepisy miejskie, lokalne oraz sanitarne to najważniejsze akty prawne z jakimi powinien zaznajomić się przyszły przedsiębiorca.

Miejsce handlu

Wbrew pozorom znalezienie miejsca, w którym można prowadzić ruchomy punkt gastronomiczny nie jest proste. Każde miasto oraz każda dzielnica ma swój plan stanowisk przeznaczony dla handlu obwoźnego. Niestety, zdecydowana większość tych miejsc nie jest przeznaczona na punkty gastronomiczne. Dzwoniąc do urzędów miast usłyszymy, że ich miasta nie przewidują dzierżawy terenów pod tego typu inwestycję. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest wybranie miejsca często uczęszczanego przez przechodniów, którego właścicielem jest osoba prywatna lub konkretna wspólnota mieszkaniowa czy spółdzielnia. Oczywiście w przypadku dzierżawy takiego miejsca, jesteśmy zobowiązani do zapłaty za jego używanie.

SANEPID

Informacje dotyczące ruchomych punktów gastronomicznych możemy znaleźć w ROZPORZĄDZENIU (WE) NR 852/2004 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych.

Szczególną uwagę należy zwrócić na rozdział III:

ROZDZIAŁ III
WYMAGANIA DOTYCZĄCE RUCHOMYCH I/LUB TYMCZASOWYCH POMIESZCZEŃ (JAK DUŻE
NAMIOTY, STRAGANY, RUCHOME PUNKTY SPRZEDAŻY).

1. Pomieszczenia i automaty uliczne, na tyle, na ile jest to rozsądnie praktykowane, będą tak usytuowane, zaprojektowane i skonstruowane oraz utrzymywane w czystości i dobrym stanie i kondycji technicznej, aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia w szczególności przez zwierzęta i szkodniki.
2. W szczególności i w miarę potrzeby
.
a) muszą być dostępne odpowiednie urządzenia, aby utrzymać właściwą higienę personelu (włącznie ze
sprzętem do higienicznego mycia i suszenia rąk, higienicznymi urządzeniami sanitarnymi i przebieralniami).
b) powierzchnie w kontakcie z żywnością muszą być w dobrym stanie, łatwe doczyszczenia
. Będzie to wymagać stosowania gładkich, zmywalnych, odpornych na korozję i nietoksycznych materiałów, chyba że przedsiębiorstwa sektora spożywczego mogą zapewnić właściwe organy, że inne użyte materiały są odpowiednie.
c) należy zapewnić warunki do czyszczenia i, w miarę potrzeby, dezynfekcji narzędzi do pracy i sprzętu
.
d) należy zapewnić odpowiednią ilość gorącej i/lub zimnej wody pitnej
.
e) należy zapewnić odpowiednie warunki i/lub udogodnienia dla higienicznego składowania i usuwania
niebezpiecznych i/lub niejadalnych substancji i odpadów (zarówno płynnych, jak i stałych).
f) należy zapewnić odpowiednie udogodnienia i/lub warunki dla utrzymywania i monitorowania właściwych
warunków termicznych żywności.
g) środki spożywcze muszą być tak umieszczone, aby unikać na tyle na ile jest to rozsądnie praktykowane,
ryzyko zanieczyszczenia.

Dodatkowo obowiązują nas jako oferujących usługi gastronomicznych poniższe przepisy:

  •  Rozporządzenie (WE) nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r., ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U.UE.L.02.31.1 z późn. zm.): „Podmioty działające na rynku spożywczym i pasz zapewniają, na wszystkich etapach produkcji, przetwarzania i dystrybucji w przedsiębiorstwach będących pod ich kontrolą, zgodność tej żywności lub pasz z wymogami prawa żywnościowego właściwymi dla ich działalności i kontrolowanie przestrzegania tych wymogów”, a także „główna odpowiedzialność za bezpieczeństwo żywności spoczywa na przedsiębiorstwie sektora spożywczego” (art. 1 ust. 1 lit. a Rozporządzenia (WE) 852/ 2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29.04.2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych – Dz. Urz. UE L139 z dnia 30.04.2004 r.).

  • Rozporządzenie (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz.U.UE.L.04.139.1 z późn. zm.).

  • Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. Z 2010 r. nr 136, poz. 914).

  •  Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2007 r., w sprawie wzorów dokumentów dotyczących rejestracji i zatwierdzania zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność podlegających urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. nr 106, poz. 730).

Oprócz powyższych aktów prawnych należy pamiętać, że „osoba pracująca w styczności z żywnością powinna uzyskać określone przepisami o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi orzeczenie lekarskie dla celów sanitarno – epidemiologicznych o braku przeciwwskazań do wykonywania prac przy wykonywaniu, których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby. Podmiot działający na rynku spożywczym jest obowiązany przechowywać w aktach osobowych orzeczenia lekarskie i dokumentację oraz udostępniać je na żądanie organów urzędowej kontroli żywności. Warto dodać, że starania się o pozwolenie na ruchomy punkt gastronomiczny musimy zacząć przed rozpoczęciem działalności.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu:

tel: 787 271 123

e-mail: bok@przyczepygastronomiczne24.pl

UWAGA!

Strona www.przyczepygastronomiczne24.pl nie udziela pomocy ani porad prawnych. Jest jedynie w tym zakresie stroną dzięki której użytkownicy mogą uzyskać pomoc. Użyte na stronach serwisu www.przyczepygastronomiczne24.pl zwroty „porady prawne” i „pomoc prawna” czy „porady i pomoc” powinny być interpretowane i być traktowane tylko jako wsparcie w problemach związanych z prawem dotyczącym działalności w mobilnych punktach sprzedaży. Nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki, instytucje czy osoby upoważnione. Prezentowane poglądy, porady , i prawne opinie mają jedynie charakter informacyjny i pomocniczy i nie powinny być traktowane jako wiążące kogokolwiek. Serwis nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich aktualność czy użycie w prowadzonej działalności przez czytelników serwisu.

Cała oferta – www.przyczepygastronomiczne24.pl

Komentarze są wyłączone.